יום רביעי, 5 בנובמבר 2014

אתם חשופים בשם החוק והכלב! גרסת הנגישות - שירות 441 דרך הכלבאתם חשופים בשם החוק והכלב! גרסת הנגישות

שירות 441 דרך הכלב

מאת: אמיתי דן

חוקר אבטחת מידע ומערכות פיזיות

 www.amitaydan.com

 

כיצד חקיקה גורמת לפגיעה מתמשכת בפרטיות?
זוכרים את מאגר אגרון, המאגר שנגנב ממשרד הפנים.. המאגר הבא הינו חינמי חוקי לא תופס מקום ונגיש גם מהנייד.
במאמר זה אסביר למה בגלל הכלב שלכם אבטחת המידע שלכם נפגעת, ועל ההשלכות של הפגיעה בביטחון האישי,והפרטיות, ואיך יוזמה שבאה ממקום חיובי של שיפור השירות הממשלתי,צריכה לשנות את ניהול הסיכונים האישי שלכם.

אתם מוזמנים לפנות לחבר הכנסת שאתו אתם בקשר, יתכן שהוא יוכל לשנות את החקיקה שגורמת למצב.

בכל מקרה,חשוב לפרגן לממשל זמין,ולמשרד החקלאות האפליקציה אכן מנגישה שירותים בצורה מעולה.
אני מקווה שיעשו זאת גם עם שרותים אחרים,כאלה שלא פוגעים בפרטיות.


מהיום כשאתם הולכים ברחוב,או מפרסמים תמונה שלכם עם הכלב - קל מתמיד לאתר אותכם,וזה חוקי.

זה לא נושא חדש,אבל עד היום נדרשתם לגלוש לאתר מסורבל,בעייתי בשם "מאגר כלבים" אשר דרש שימוש ב Internet Explorer,מאז השתפרנו ויש אפליקציה חדשה למובייל.מנכ"ל משרד החקלאות ופיתוח הכפר, רמי כהן: "האפליקציה החדשה הנה חלק ממהלך כולל במשרד לשיפור השירות לאזרח, הנגשת המידע והקלת הבירוקרטיה" (מתוך אתר המשרד)מה שאתם צריכים כעת זה להוריד אפליקציה,להזין שם פרטי,או משפחה ולהתחיל לצוד אנשים,כל עוד יש להם כלב (או היה) הם שם.

זה לא משנה אם אתם חסויים בכל מקום אחר,עובדי מדינה בכירים,או פעילים במקומות בלתי חוקיים,ניתן לדעת שיש לכם כלב מסוג מסוים,ואת שמו.לפני שנה,אפילו פיתחו במסגרת אירוע Geekcon אפליקציה וחומרה בשם
RFIDog שמדגימה כיצד לבצע את תהליך האיתור בעזרת טלפון סלולרי,עם אביזר נלווה ,וככה יכלו לאתר את פרטי הבעלים, בעזרת העברת האביזר מעל הכלב,כאשר הוא בתורו מושך את הפרטים משרת Dog Center של משרד החקלאות.
לדעתכם,מישהו יסרב ללחוץ על לינק בהודעת SMS נכנסת שמודיעה לו שהכלב בשם "משמש" נדרס,ותלחץ כאן כדי ליצור קשר עם המרפאה לצורך קבלת פרטים,ותשלום מקדמה?

ככה נדבקים היום בווירוסים,מנצלים את החולשות שלכם,את החברים הכי טובים - הכלבים.אתם תמסרו הרבה פרטים למי שיודיע לכם שהכלב שלכם חשוד בתקיפה,ויודע מי אתם, זה לא מקרה שבו לא מכירים אותכם אלא כזה שיש עליכם המון פרטים חשופים.

ניקח תסריט אחר,יש לכם תמונה עם הכלב בפייסבוק,ומישהו מנסה לאתר אותכם.חשוב לי לציין שכל בעל כלב רוצה שיוכלו לאתר אותו אם הכלב אבד,ומודעות של אבד כלב ופרס כספי למוצא,הנן מחזה נפוץ ומי שיאתר כלבים אבודים כמקור פרנסה ירוויח לא מעט כסף...אם מישהו נשך אותכם (כלב?),יש חשיבות עצומה לבירור של פרטי הנושך,ופרטי הבעלים שלו.

ברור שבמקרה של כלבים מסוכנים איתור הבעלים ומעקב אחריהם מקבל חשיבות יתרה.

לפעמים,הבעלים מסרב לתת פרטים,ואז היכולת לברר מיהו השכן שהינו בעל הכלב הנה קריטית לצורך קבלת טיפול רפואי.כיצד פותרים?

בקצרה,שינוי חקיקה,וקודם לכן חשיפת המצב לציבור תוך המחשה.

אני מקווה שמישהו,חבר או חברת כנסת שאכפת לה תתעורר ותפתור את החוק שמאפשר את המצב, תוך איזון בין הצורך לביטחון האישי ,הפרטיות,והאחריות הפלילית של בעלי הכלב יחד עם הצורך שלהם לגדל את חיית המחמד ולמצוא אותה לאחר שהיא אבדה,לבין הרצון של הציבור לאתר את הבעלים ולדעת האם הכלב חוסן במקרה של תקיפה.לצורך העלאת המודעות מחדש,בחרתי להביא לדוגמא את איציק שמולי, אני מקווה שהוא ירים את הכפפה.

בנוסף,אני ממליץ לקרוא על מספר פרצות אבטחה שאיתרתי, ולהבין למה מספר הטלפון הנייד שלכם, הוא משהו שכדאי להסתיר או לפחות לנהל בצורה טובה יותר..ניתן לבקש הסרה ושינוי פרטים במאגר:מתוך אתר מאגר כלבים

"לבירורים נוספים ניתן לפנות למרכז הרישום בטלפון: 9681610 - 03 או בפקס 9485939 - 03 או לכתוב אלינו ב דואר אלקטרוני
פניות באמצעות טופס ממשלתי לשינוי פרטי מגורים או העברת בעלות יש לפנות לווטרינר הרשותי באיזור מגורייך"

-מתוך אתר משרד החקלאות-


איבדתם את הכלב? מחפשים רופא וטרינר? רוצים לפנות לרופא הווטרינר הרשותי בעירכם? אפליקציה חדשה של משרד החקלאות תסייעמנכ"ל משרד החקלאות ופיתוח הכפר, רמי כהן: "האפליקציה החדשה הינה חלק ממהלך כולל במשרד לשיפור השירות לאזרח, הנגשת המידע והקלת הבירוקרטיה"

אפליקציה חדשה של משרד החקלאות ופיתוח הכפר מאפשרת גישה ישירה, קלה ונוחה ל"מאגר הכלבים" של המשרד מכל טלפון חכם. האפליקציה, פרי פיתוח של "ממשל זמין", מאפשרת חיפוש קל ויעיל של כלל הרופאים הווטרינריים בישראל, פרטיים ורשותיים, וכן את "מרשם האוכלוסין" של כלל הכלבים בישראל. עד היום הגישה התאפשרה רק ממחשב שולחני.

האפליקציה כוללת את כלל הכלבים הרשומים כיום בישראל, כ- 350,000 כלבים, מספר השבב של הכלב, הגזע, המין ושם הכלב, האם הכלב סורס או עוקר, מתי חוסן לאחרונה נגד כלבת ומי מחזיק אותו.

האפליקציה תאפשר לציבור לאתר את בעליהם של כלבים משוטטים שאבדו ולהשיבם לבעליהם. בזכות האפליקציה ניתן יהיה לעשות "איחוד משפחות" של כלבים אבודים ובעליהם באמצעות הצלבת נתונים של כלבים אבודים וכאלה שנמצאו, ולמנוע מקרים עצובים של כלבים שאבדו ולא מצליחים לאתר את בעליהם.כמו כן, במקרה של נשיכה או תקיפה, ישנה אפשרות לברר את פרטי הכלב, תוקף רישיונו וחיסונו נגד מחלת הכלבת, לפי פרטי הבעלים. המשרד ממליץ לכל בעלי הכלבים לבדוק באמצעות האפליקציה את נכונות פרטי הכלב המשפחתי, כדי לאפשר את איתורו אם ילך לאיבוד. פרטי הכלבים במרכז נסמכים על נתונים שהתקבלו ממחלקות וטרינריות של הרשויות והמועצות המקומיות בכל הארץ.

בנוסף, האפליקציה מאפשרת לברר האם אדם הוא אכן רופא וטרינר רשום ומורשה במדינת ישראל, מתי קיבל הווטרינר את רישיונו, מהי התמחותו (אם קיימת) והאם הוא מורשה חיסון לפי חוק. בנוסף, ניתן למצוא בחיפוש פשוט לפי שם הרשות מקומית מי הוא הרופא הווטרינר הרשותי וכיצד ניתן להגיע אליו.

האפליקציה פותחה על ידי "ממשל זמין", וזמינה להורדה, חינם כמובן, בחנות האפליקציות של אפל ואנדרואיד – חפשו את האפליקציה "מאגר כלבים" App Store, Google Play

-מתוך אתר משרד החקלאות-סוףכתבה על פרצה בפנגו שבה הסברתי את פוטנציאל השימוש במספר טלפון נייד, בהקשר מאגר הכלבים.MSISDN to User agent - or how I had abilities to know which useragent any client of Orange has ,only by using his phone number


לפרוץ את החתונה-פרצה באורנג שאפשרה לגרום לבטל חתונות על פי ההלכהכך אפשרה אורנג' לגלות מי מחזיק בטלפון לא כשרמה מספר הטלפון שלך אומר עלייך, ולמה חשוב שתשמור עליו?


מאת עורך דין יונתן קלינגר


בחדרי חרדים ·פרצה באורנג איפשרה לחשוף חרדים שמשתמשים בטלפונים לא כשרים

ההודעה לציבור באתר משרד החקלאות


רוטר
הידיעה במקור "הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה"
הביקורת שYnet העביר על הנושא כבר ב2007ידיעות נוספות


עיריית בת ים תקים מאגר גנטי לצואת כלבים


להורדת האפליקציה מאגר כלביםIphone - App Store


Android - Google Play


חקיקה תקנות והצעות בכנסת


חוק להסדרת הפיקוח על כלבים, תשס"ג-2002
תקנות להסדרת הפיקוח על כלבים התשס"ה-2005


תקנות להסדרת הפיקוח על כלבים (יבוא והחזקה של כלבים מסוכנים) (התשס"ה-2004)


חוק להסדרת הפיקוח על כלבים תיקון - מרכז רישום ארצי


פרויקט כנסת פתוחה


חוק להסדרת הפיקוח על כלבים תיקון סירוס ועיקור כלבים


פרויקט כנסת פתוחה


חוק צער בעלי חיים תיקון חובת עיקור או סירוס של כלבים וחתולים


פרויקט כנסת פתוחה
חוק חובת סימון בעלי חיים והקמת מאגר גנטי חוק חדש


פרויקט כנסת פתוחה
ההסתייגויות של אנונימוס לקראת אישור חוק הכלבים בכנסת, מאי 2002
המצור הדיגיטלי של טינדר על רצועת עזה והאזורים שמעבר לקו הירוק, ומה הקשר לצפון קוריאה?

For my English reader: I've found that Passport  feature which is part of Tinder Plus services , is not supported in Gaza and behind ...